PAVLOVÍN

pavlovin_uvod

 
„Ve víně je pravda, tvrdili již dávní předkové. Ale my víme, že když máme tekutou révu, naučíme se všemu a život krutý lepším je.“ To je filozofie, kterou se řídí vinařství Pavlovín. Hrdě se tak hlásí k odkazu vinařství, kterému se lidé ve Velkých Pavlovicích věnují už více než 750 let. Pověst, kterou si značka Pavlovín od svého založení v roce 1994 vybudovala, je založena na dvou předpokladech. Prvním je vynikající péče o hrozny, tím druhým pak moderní technologie v kombinaci s ručním zpracováním.

Společnost Pavlovín založili tři velkopavlovičtí rodáci. Hrozny zpočátku odebírali od drobných pěstitelů a zemědělských družstev, postupný růst popularity je nakonec dovedl k výstavbě vlastní vinice. Ta leží v katastru obce Klobouky u Brna a řadí se do velkopavlovické podoblasti.
pavlovin_lahev

Pavlovín dnes hospodaří na 62 hektarech vlastních vinic a na 40 hektarech vinic v nájmu, které postupně odkupuje. Pěstuje na nich exkluzivní kolekce vín vhodných k archivaci, limitované kolekce, přívlastková vína, moravská zemská vína, odrůdová vína i sudová vína. Z odrůd vinné révy na velkopavlovických viničních tratích najdete Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay, Pálavu, Tramín, Hibernal, Solaris nebo Rulandské šedé. „Vína jsou vyrobena tak, aby byla svěží, s minerálním charakterem a příjemným aroma. Díky opravdu velikému zájmu o tato vína můžeme říci, že to byl určitě krok směrem kupředu,“ říkají v Pavlovínu.

Každým rokem zde zpracují 1 500 tun suroviny, z nichž vyrobí a prodají milion litrů vína. A víno je to úspěšné nejen u zákazníků, ale i na výstavách a soutěžích. Z mnoha získaných ocenění stojí za zmínku CHAMPION Grand Prix VINEX 2014 za Frankovku, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2014 za Rulandské modré, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2013 za Frankovku, výběr z hroznů 2011 či Velká zlatá medaile IWC San Francisco 2012 za Chardonnay, výběr z hroznů 2011.

 

vinarstvi_pavlovin

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.