PAVLOVÍN

pavlovin_uvod

 
„Ve víně je pravda, tvrdili již dávní předkové. Ale my víme, že když máme tekutou révu, naučíme se všemu a život krutý lepším je.“ To je filozofie, kterou se řídí vinařství Pavlovín. Hrdě se tak hlásí k odkazu vinařství, kterému se lidé ve Velkých Pavlovicích věnují už více než 750 let. Pověst, kterou si značka Pavlovín od svého založení v roce 1994 vybudovala, je založena na dvou předpokladech. Prvním je vynikající péče o hrozny, tím druhým pak moderní technologie v kombinaci s ručním zpracováním.

Společnost Pavlovín založili tři velkopavlovičtí rodáci. Hrozny zpočátku odebírali od drobných pěstitelů a zemědělských družstev, postupný růst popularity je nakonec dovedl k výstavbě vlastní vinice. Ta leží v katastru obce Klobouky u Brna a řadí se do velkopavlovické podoblasti.
pavlovin_lahev

Pavlovín dnes hospodaří na 62 hektarech vlastních vinic a na 40 hektarech vinic v nájmu, které postupně odkupuje. Pěstuje na nich exkluzivní kolekce vín vhodných k archivaci, limitované kolekce, přívlastková vína, moravská zemská vína, odrůdová vína i sudová vína. Z odrůd vinné révy na velkopavlovických viničních tratích najdete Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay, Pálavu, Tramín, Hibernal, Solaris nebo Rulandské šedé. „Vína jsou vyrobena tak, aby byla svěží, s minerálním charakterem a příjemným aroma. Díky opravdu velikému zájmu o tato vína můžeme říci, že to byl určitě krok směrem kupředu,“ říkají v Pavlovínu.

Každým rokem zde zpracují 1 500 tun suroviny, z nichž vyrobí a prodají milion litrů vína. A víno je to úspěšné nejen u zákazníků, ale i na výstavách a soutěžích. Z mnoha získaných ocenění stojí za zmínku CHAMPION Grand Prix VINEX 2014 za Frankovku, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2014 za Rulandské modré, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2013 za Frankovku, výběr z hroznů 2011 či Velká zlatá medaile IWC San Francisco 2012 za Chardonnay, výběr z hroznů 2011.

 

vinarstvi_pavlovin

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení