PIÁLEK & JÄGER

pialek_jager_uvod


Kamil Piálek a Jarda Jäger mají jasno: Pití vína by mělo být rituálem. Dva kamarádi založili společné vinařství v roce 2010. I když… „Rád v souvislosti se začátky používám rok 1956. Tehdy si můj děda pořídil dobšický sklep, který je prapůvodcem mého podnikání,“ svěřuje se Kamil a dodává: „První etiketu jsme navíc nalepili na lahev už v roce 2004.“
pialek_jager
Dnes spolu s Jardou pěstuje vinnou révu ve vinohradech na Kraví hoře a na Načeratickém kopci o celkové rozloze 3 ha. Jejich filozofií je vyrábět co možná nejkvalitnější odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti v malých šaržích. Z úrody tak každým rokem vyprodukují zhruba 60 000 lahví.

V sortimentu mají přibližně osmnáct druhů vína rozdělených do čtyř řad. Vedle odrůd typických pro Znojemsko (Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský, všechny tři zařazené do apelačního systému VOC) produkují například Rulandské šedé nebo Tramín. Rovněž rádi experimentují a „dělají víno jinak“, a tak u nich můžete pořídit třeba Chardonnay uzrálé v dubových sudech.

„Víno vás zkrátka musí bavit,“ shrnuje Kamil. A baví i odborníky. V roce 2014 si vinařství Piálek a Jäger odneslo zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili ze soutěže Král vín České republiky.

 


vinarstvi_pialek_jager

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.