O nás - vytváříme (ne)vinnou kulturu

Jsme přesvědčeni o tom, že navštívit vinný bar nebo zážitkovou degustaci má být totéž jako zhlédnout skvělé divadelní představení. Chceme, abyste tyto pocity zažívali v každém okamžiku, kdy polknete doušek vína nebo sousto tapas.

Jak to tenkrát bylo

Náš příběh se začal psát krátce po sametové revoluci. „Tatínek otevřel v 90. letech v Ostravě první obchod s vínem nedaleko odtud. Pochází z Jižní Moravy z Čejkovic a dělal 25 let technologa ve vinařských závodech, kde pracovala i mamka,“ představuje své kořeny náš šéf Radek Konečný.

Poté, co se několik let věnoval velkoobchodní činnosti s prodejem všech nápojů do oblasti gastronomie, se rozhodl specializovat na víno a převzít rodinnou firmu Vínko Konečný. „Nechtěli už jsme se prezentovat jako malá provozovna s vínem z Moravy, ale rozšířit se a začít dovážet to nejlepší víno i ze zahraničí,“ vzpomíná Radek na okamžik, kdy vznikla OstraWINA.


Nové jméno, nová doba

Se změnou názvu pak přišla i změna v přístupu k výběru dodavatelů a vinařů, jejichž vína se objevují v našem sortimentu. „Všechny vinaře jsme poprosili o láhev každého vína, které odebíráme a následně jsme uspořádali anonymní hodnocení všech vzorků. Na základě toho jsme se pak rozhodli, která vína chceme prodávat a která ne,“ vysvětluje Radek. A takhle je to dodnes. „Vína hodnotíme pravidelně každý týden a opravdu si dnes stojíme za každou lahví, kterou v obchodě máme,“ dodává.

Dnes máme pobočky v Ostravě-centru, ve Frýdku-Místku a také vinný sklep v Ostravě-Přívoze. Postupnými úpravami vinárny Radkova tatínka na Nádražní ulici v Ostravě vznikl náš vinný bar, místo, kde se snažíme vytvářet a pěstovat kulturu pití vína na Ostravsku. Místo, kde se dají pořádat degustace a kde si lidé mohou rozšiřovat obzory v oblasti vinařství.


Proč OstraWINA

Víme
co prodáváme
Víno
je náš život
Regionální
(ne)vinná kultura
Žádná komerce,
ale poctivá vína

Více důvodů, proč právě OstraWINA


Víno je radost, pijte ho

S oblibou přirovnáváme návštěvu vinného baru k návštěvě divadla. Byli bychom rádi, abyste si z každé návštěvy OstraWINA wine & tapas odnesli podobný zážitek jako ze zhlédnutí skvělého představení.

Chceme, aby vás všechny chutě, které u nás naleznete, zkrátka bavily. Nabízíme třicet vín takzvaně na skleničku přímo z lahví. Můžete je ochutnávat po deci, nebo dokonce půldeci a každou sklenku můžete doplnit nějakým dobrým tapas. Můžete tak ochutnávat a zkoušet různé kombinace klidně celý večer. A nebudete-li mít dost, máte možnost si vína, která vám zachutnají, zakoupit, a vychutnávat si tyto zážitky i doma.

Vychutnat si (ne)vinný zážitek

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení