O nás - vytváříme (ne)vinnou kulturu

Jsme přesvědčeni o tom, že navštívit vinný bar nebo zážitkovou degustaci má být totéž jako zhlédnout skvělé divadelní představení. Chceme, abyste tyto pocity zažívali v každém okamžiku, kdy polknete doušek vína nebo sousto tapas.

Jak to tenkrát bylo

Náš příběh se začal psát krátce po sametové revoluci. „Tatínek otevřel v 90. letech v Ostravě první obchod s vínem nedaleko odtud. Pochází z Jižní Moravy z Čejkovic a dělal 25 let technologa ve vinařských závodech, kde pracovala i mamka,“ představuje své kořeny náš šéf Radek Konečný.

Poté, co se několik let věnoval velkoobchodní činnosti s prodejem všech nápojů do oblasti gastronomie, se rozhodl specializovat na víno a převzít rodinnou firmu Vínko Konečný. „Nechtěli už jsme se prezentovat jako malá provozovna s vínem z Moravy, ale rozšířit se a začít dovážet to nejlepší víno i ze zahraničí,“ vzpomíná Radek na okamžik, kdy vznikla OstraWINA.


Nové jméno, nová doba

Se změnou názvu pak přišla i změna v přístupu k výběru dodavatelů a vinařů, jejichž vína se objevují v našem sortimentu. „Všechny vinaře jsme poprosili o láhev každého vína, které odebíráme a následně jsme uspořádali anonymní hodnocení všech vzorků. Na základě toho jsme se pak rozhodli, která vína chceme prodávat a která ne,“ vysvětluje Radek. A takhle je to dodnes. „Vína hodnotíme pravidelně každý týden a opravdu si dnes stojíme za každou lahví, kterou v obchodě máme,“ dodává.

Dnes máme pobočky v Ostravě-centru, ve Frýdku-Místku a také vinný sklep v Ostravě-Přívoze. Postupnými úpravami vinárny Radkova tatínka na Nádražní ulici v Ostravě vznikl náš vinný bar, místo, kde se snažíme vytvářet a pěstovat kulturu pití vína na Ostravsku. Místo, kde se dají pořádat degustace a kde si lidé mohou rozšiřovat obzory v oblasti vinařství.


Proč OstraWINA

Víme
co prodáváme
Víno
je náš život
Regionální
(ne)vinná kultura
Žádná komerce,
ale poctivá vína

Více důvodů, proč právě OstraWINA


Víno je radost, pijte ho

S oblibou přirovnáváme návštěvu vinného baru k návštěvě divadla. Byli bychom rádi, abyste si z každé návštěvy OstraWINA wine & tapas odnesli podobný zážitek jako ze zhlédnutí skvělého představení.

Chceme, aby vás všechny chutě, které u nás naleznete, zkrátka bavily. Nabízíme třicet vín takzvaně na skleničku přímo z lahví. Můžete je ochutnávat po deci, nebo dokonce půldeci a každou sklenku můžete doplnit nějakým dobrým tapas. Můžete tak ochutnávat a zkoušet různé kombinace klidně celý večer. A nebudete-li mít dost, máte možnost si vína, která vám zachutnají, zakoupit, a vychutnávat si tyto zážitky i doma.

Vychutnat si (ne)vinný zážitek

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.