MIKROSVÍN

mikrosvin_uvod


Mikrosvín Mikulov je vinařství založené na historii a pevných hodnotách. „Jsme Pálava i Dunajovské kopce, jsme Železná, Goldhamer, Ořechová hora nebo Purmice. Jsme odkazem našich předků a několikátou generací srdcařů a úspěšných moravských vinařů,“ říkají shodně lidé, kteří zde pracují.

Ve filozofii vinařství Mikrosvín se odráží hrdost a pokora. Mikulovští jsou hrdí na svůj původ, na jedinečný terroir i na surovinu, se kterou mohou rok co rok pracovat. Pracují na vinohradech o celkové rozloze 520 hektarů. Důraz přitom kladou na dvě motta: „Víno se rodí ve vinici“ a „Víno dělají lidé“.
mikrosvin_ulicka

Produkce Mikrosu zahrnuje vysoce kvalitní přívlastková vína. V sortimentu najdete především bílá vína (odrůdy Chardonnay, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a Müller Thurgau), ale také červená vína (odrůdy André, Frankovka, Rulandské modré a další), růžová vína (odrůdy Zweigeltrebe, André, Rulandské modré, Cabernet Moravia) a jakostní šumivé víno Sekt Mikrosvín.

Důraz na pečlivé dodržování zásad práce v souladu s přírodou vynesl vinařství Mikrosvín řadu ocenění, mimo jiné Absolutní vítěz ročníků 2019 a 2015 soutěže Vinař roku, opakované umístění v Salonu vín ČR, šampion Valtických vinných trhů 2019, AWC Vienna, Decanter, Concours Mondial de Bruxelles, a mnoho dalších.

 

 

vinarstvi_mikrosvin

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.