VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁN MAŇÁK

manak_uvod

 
Rodinné vinařství Štěpán Maňák bylo založeno v malebné vesnici Žádovice u Kyjova v roce 1992.

manak
Maňákovi se zaměřují výhradně na lahvová vína. K jejich výrobě používají jak tradiční dubové sudy barrique, tak nejmodernější technologie, například betonové nádoby ve tvaru vejce. Díky tomuto designu v nich dochází ještě k lepšímu vyzrávání bílých vín.

Vinnou révu pěstují na 25 hektarech vinic ve třech viničních tratích slovácké podoblasti. Všechny vinice udržují v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkcí a konvenčním hospodařením. „Na vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém,“ říkají. Pro co nejlepší biodiverzitu půdy jsou navíc vinice osety speciální bylinnou směsí.

Přívlastková vína vinařství Štěpán Maňák zahrnují bílá vína, červená vína i rosé, konkrétně odrůdy jako Müller Thurgau, Merlot, Malbec, Savilon anebo téměř v historii zapomenutou odrůdu Sylvánské červené. Ve vinicích ale najdete i nové odrůdy vinné révy, takzvané PIWI odrůdy. Ty jsou velmi odolné proti houbovým chorobám, například Hibernal, Malverina, Solaris či Souvignier gris.


manak_sudy

Vína ze žádovického vinařství se pravidelně objevují ve stovce nejlepších vín v Salonu vín ČR a mohou se pochlubit řadou dalších úspěchů. Vinařství je držitelem tří šampionů světových soutěží pod patronací O.I.V. v Paříži a několika významných ocenění na světových soutěžích Vinalies, AWC, Terravino, Oenoforum nebo IWC.

 

  

vinarstvi_stepan_manak

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.