VINAŘSTVÍ VÁLKA

valka_uvod


Víno je výsledkem pracovního úsilí, při kterém vinař srůstá s půdou, sklepem a vesnicí, kde víno vzniká. Tak zní filozofie rodinného vinařství Válka. Možná to zní jako klišé, ale tady na vás dýchne skutečná láska k rodině, přírodě a k vinařskému řemeslu.
valka_rodina
Válkovi pěstují révu na svazích Přírodního parku Výhon, které se nacházejí ve vinařské obci Nosislav, od roku 1991. Více než 8 ha vinic je umístěno v krásné viniční trati Přední hory, kde vinařstvím budované kamenné meze z místního materiálu pomáhají biologické rozmanitosti.

„Jako malovýrobci tvoříme víno jako umělecké dílo. Úcta k přírodě a krajině umožní i našim potomkům, aby zůstala úrodná, zdravá a čistá,“ tvrdí rodina Válkových.

Typickou odrůdou jejich produkce je Chardonnay s typickou vůní lučních květin charakteristickou pro tento mikroregion. Poslední dobou se ve vinařství daří také odrůdě Cabernet Sauvignon, hrdí jsou rovněž na Cabernet Moravia nebo Ryzlink rýnský. Ročně vyprodukují 20–25 tisíc lahví plus burčák.

valka_vina

„Důležité je, aby víno chutnalo i nám,“ říká Milada Válková. Chutná ale i jiným, a tak se vinařství Válka může chlubit řadou ocenění a titulů – například Salon vín České republiky, AWC Vienna, MUN-DUS či Muvina.

 

 


vinarstvi_valka

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.