LAHOFER

lahofer_uvod


V roce 2003 vstoupila na trh s přívlastkovými víny společnost s názvem První znojemská vinařská a.s. Tři roky nato dokončila a zprovoznila výrobní areál v Dobšicích, malé obci u Znojma, jež je rodným místem uměleckého řezbáře Jana Lahofera. A bylo to právě jméno tohoto zručného řemeslníka 19. století, které inspirovalo majitele firmy ke změně názvu.
lahofer_budova

Vinařství LAHOFER nadále sází na výrobu především přívlastkových vín. Nenajdete je v řetězcích, supermarketech a hypermarketech, ale naopak ve specializovaných prodejnách, velkoobchodech, restauracích a v hotelech. Tam dodává ročně celkem až 800 tisíc lahví vína.

Zaměstnanci vinařství LAHOFER dnes pracují na 430 hektarech vinic, jež se rozkládají v katastru devíti obcí. Sklízejí prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě: Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neuburské, Tramín červený, Pálava, Frankovka či Modrý Portugal. Ve vinicích naleznete ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger, Muškát žlutý či Alibernet.

 

 

vinarstvi_lahofer

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení