LAHOFER

lahofer_uvod


V roce 2003 vstoupila na trh s přívlastkovými víny společnost s názvem První znojemská vinařská a.s. Tři roky nato dokončila a zprovoznila výrobní areál v Dobšicích, malé obci u Znojma, jež je rodným místem uměleckého řezbáře Jana Lahofera. A bylo to právě jméno tohoto zručného řemeslníka 19. století, které inspirovalo majitele firmy ke změně názvu.
lahofer_budova

Vinařství LAHOFER nadále sází na výrobu především přívlastkových vín. Nenajdete je v řetězcích, supermarketech a hypermarketech, ale naopak ve specializovaných prodejnách, velkoobchodech, restauracích a v hotelech. Tam dodává ročně celkem až 800 tisíc lahví vína.

Zaměstnanci vinařství LAHOFER dnes pracují na 430 hektarech vinic, jež se rozkládají v katastru devíti obcí. Sklízejí prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě: Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neuburské, Tramín červený, Pálava, Frankovka či Modrý Portugal. Ve vinicích naleznete ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger, Muškát žlutý či Alibernet.

 

 

vinarstvi_lahofer

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.