RÉVA RAKVICE

rakvice_uvod_novy


Vinařská společnost Réva Rakvice byla založena v roce 1995. Dnes hospodaří na 120 hektarech vinic ve vinařských obcích Rakvice a Hustopeče.
rakvice_logo
Soustředí se přitom na tradiční moravské odrůdy, z nichž vyrábí výjimečná přívlastková vína, ale také ledová vína (z odrůd Tramín červený, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a André). Z novějších odrůd pak pěstují Hibernal, Ryzlink rýnský a Dornfelder.

Celková produkce činí 700 tisíc lahví ročně. Podílí se na ní využití moderních technologií při obdělávání vinic v systému BIO a integrované produkce a také při vinifikaci. „Snažíme se tvořit vína s prvky jisté dynamičnosti a s neodmyslitelným moravským temperamentem,“ tvrdí Rakvičtí.

A daří se. Vinařství Réva Rakvice tak získává nejrůznější významná ocenění – například za nejlepší kolekci vín na Weinparade Poysdorf, velkou zlatou medaili za ledový Tramín červený na Valtických vinných trzích, zlatou medaili na Grand Prix Vinex za Rulandské šedé a Tramín červený, 4 korunky Krále vín za Chardonnay, zlaté medaile za Frankovku a Svatovavřinecké na Národních soutěžích vín.


vinarstvi_reva_rakvice

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.