PROQIN

proqin_uvod


Vinařství PROQIN se zaměřuje na výrobu kvalitních sektů a přívlastkových tichých vín. Sekty zde vyrábějí klasickou metodou kvašení v láhvi.

Majitelem vinařství je Martin Prokeš, šťastný otec tří dětí a lektor předmětu Marketing ve vinařském průmyslu na Mendelově univerzitě v Brně.
proqin_martin
PROQIN založil v roce 2007. Vinnou révu pěstuje na čtyřech hektarech jihozápadně orientovaných vinic s humózně-sprašovitým typem půdy na vyhlášené viniční trati Punty v katastru vinařské obce Velké Němčice. Tato jedinečná trať leží na stejné rovnoběžce jako oblast Champagne a Alsasko.

Právě proto se zde tolik daří hroznům ideálním pro výrobu špičkových šumivých vín s ovocnou chutí a delikátní kyselinou (Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské modré). Kromě toho zde dozrávají i velmi kvalitní ryzlinky, ze kterých vinařství vyrábí svěží sekty s říznější kyselinou. Z tichých vín pak nemůžeme opomenout aromaticky bohatý Sauvignon a prvotřídní polosladký Tramín.

Na druhé vinici, pronajaté od farního úřadu, každoročně vznikají unikátní mešní vína z odrůd Neuburské, Rulandské bílé a Cabernet Moravia. Ta dnes získávají na popularitě mezi příznivci přírodních vín a klasických postupů.

Sekty a vína z vinařství PROQIN se mohou pyšnit oceněním Bronzový vinař roku 2012 a 2013, dále titulem Světový šampion Mezinárodní soutěže klasických šumivých vín a champagne na Krymu 2013 (pro sekt MATTHIAS) a úspěchy v soutěži AWC Vienna či v Mezinárodní soutěži vín v San Franciscu.


Mottem vinařství PROQIN je latinské rčení „Non multa sed multum“, tedy „Méně je více“. „Šumivá vína jsme tehdy začali vyrábět nejen proto, abychom sami měli co pít, ale i proto, že jsme chtěli změnit zaběhlé trendy v pití bublinek u nás,“ vzpomíná Martin. V jeho vinicích se ročně vyprodukuje 40–60 tisíc lahví.vinarstvi_proqin

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení