JAN PLAČEK

placek_uvod


„Naši filozofií je vyrábět kvalitní odrůdová a cuvée vína,“ říká Hana Plačková z vinařství Jan Plaček. „Jsme přesvědčeni, že víno se dělá ve vinici. Právě tam se tvoří minimálně 80 % úspěchu,“ dodává.
placek_rodina

První vinohradnické krůčky Plačků sahají do 80. let minulého století, vinařství ale založili až v roce 2001. Jejich vinice mají rozlohu 36 ha a nacházejí se ve znojemské podoblasti, v obci Moravské Bránice. „Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd,“ říkají Plačkovi.

V sortimentu mají zhruba dvacet druhů vína. Převažují bílá vína, následují červená vína a rosé. Jejich snahou je mít co nejvíce vín přívlastkových, ať už jako pozdní sběry nebo kabinety. Nezvyklou polohu svého vinařství využívají k pěstování odrůd, které jsou pro zbytek jižní Moravy netypické, například Cabernet Cortis, Savilon nebo Hibernal.

Vinařství Jan Plaček vyprodukuje za rok 100 000 lahví a 10 000 litrů v bag-in-boxech. A lahve sbírají i ocenění. Za všechny jmenujme AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé či Salon vín.

 

 

vinarstvi_jan_placek

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.