JAN PLAČEK

placek_uvod


„Naši filozofií je vyrábět kvalitní odrůdová a cuvée vína,“ říká Hana Plačková z vinařství Jan Plaček. „Jsme přesvědčeni, že víno se dělá ve vinici. Právě tam se tvoří minimálně 80 % úspěchu,“ dodává.
placek_rodina

První vinohradnické krůčky Plačků sahají do 80. let minulého století, vinařství ale založili až v roce 2001. Jejich vinice mají rozlohu 36 ha a nacházejí se ve znojemské podoblasti, v obci Moravské Bránice. „Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd,“ říkají Plačkovi.

V sortimentu mají zhruba dvacet druhů vína. Převažují bílá vína, následují červená vína a rosé. Jejich snahou je mít co nejvíce vín přívlastkových, ať už jako pozdní sběry nebo kabinety. Nezvyklou polohu svého vinařství využívají k pěstování odrůd, které jsou pro zbytek jižní Moravy netypické, například Cabernet Cortis, Savilon nebo Hibernal.

Vinařství Jan Plaček vyprodukuje za rok 100 000 lahví a 10 000 litrů v bag-in-boxech. A lahve sbírají i ocenění. Za všechny jmenujme AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé či Salon vín.

 

 

vinarstvi_jan_placek

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení