BMVINAŘSTVÍ

bmvinarstvi_uvod


Důraz na rodinu a tradice má už ve svém názvu. Balgovo malé vinařství neboli BMVinařství založil v roce 2010 tvrdonický rodák Jan Balga a dnes jej vede společně se svou dcerou Nicol.

Vinnou révu pěstují na 20 hektarech vinic ležících v katastru této tradiční vinařské a folklorní slovácké obce. Filozofii staví na respektu k přírodě. „Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva tak, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh,“ prohlašují Balgovi.

bmv-03
Výsledkem jejich snažení jsou svěží, aromatická a nekomplikovaná vína. Na tvrdonických viničních tratích najdete hned několik odrůd. Bílá vína vyrábějí Balgovi z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín červený, Děvín, Ryzlink rýnský, Neuburské, růžová vína z odrůd André a Cabernet Moravia, červená vína pak z odrůd Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Frankovka, Cabernet Moravia a Dornfelder.

Krédo Balgova malého vinařství zní: „Dobrým vínem chceme dělat radost sobě i Vám, aby se naše vinařství stalo i Vaším vinařstvím.“ A že se mu krédo daří plnit, dokazují četná ocenění. Poprvé se jejich víno umístilo v Salonu vín České republiky v roce 2013 a od té doby zde bylo zařazeno ještě několikrát. Z dalších úspěchů zmiňme medailové pozice ze soutěží či výstav jako Král vín 2018, Pardubický festival vína, Národní soutěž vín – slovácká podoblast 2018, OENOFORUM 2018, Festwine 2018, Grand Prix Vinex 2018 nebo AWC 2017.

 

vinarstvi_bmvinarstvi

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení