BMVINAŘSTVÍ

bmvinarstvi_uvod


Důraz na rodinu a tradice má už ve svém názvu. Balgovo malé vinařství neboli BMVinařství založil v roce 2010 tvrdonický rodák Jan Balga a dnes jej vede společně se svou dcerou Nicol.

Vinnou révu pěstují na 20 hektarech vinic ležících v katastru této tradiční vinařské a folklorní slovácké obce. Filozofii staví na respektu k přírodě. „Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva tak, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh,“ prohlašují Balgovi.

bmv-03
Výsledkem jejich snažení jsou svěží, aromatická a nekomplikovaná vína. Na tvrdonických viničních tratích najdete hned několik odrůd. Bílá vína vyrábějí Balgovi z odrůd Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Muškát moravský, Chardonnay, Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín červený, Děvín, Ryzlink rýnský, Neuburské, růžová vína z odrůd André a Cabernet Moravia, červená vína pak z odrůd Modrý Portugal, Zweigeltrebe, Frankovka, Cabernet Moravia a Dornfelder.

Krédo Balgova malého vinařství zní: „Dobrým vínem chceme dělat radost sobě i Vám, aby se naše vinařství stalo i Vaším vinařstvím.“ A že se mu krédo daří plnit, dokazují četná ocenění. Poprvé se jejich víno umístilo v Salonu vín České republiky v roce 2013 a od té doby zde bylo zařazeno ještě několikrát. Z dalších úspěchů zmiňme medailové pozice ze soutěží či výstav jako Král vín 2018, Pardubický festival vína, Národní soutěž vín – slovácká podoblast 2018, OENOFORUM 2018, Festwine 2018, Grand Prix Vinex 2018 nebo AWC 2017.

 

vinarstvi_bmvinarstvi

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.