Na zdraví

Nejčastějším přípitkem bude jistě přání „Na zdraví“. A nejčastějším nápojem u tohoto přípitku je dobré víno. A není vůbec od věci, že se víno se zdravím spojuje. Už od starověku se střídmé pití vína doporučuje. Například v Bibli apoštol Pavel doporučuje mladému Timoteovi, aby místo vody pil trochu vína na svůj bolavý žaludek.

na_zdravi_1

VÍNO V BOJI PROTI KORONAVIRU?

Aktuálně asi největší celosvětová hrozba zaměstnává mnoho vědců, kteří se snaží najít lék. Buď v podobě vakcíny, nebo jako inhibitor nějakého významného enzymu. Například enzym 3CLpro umožňuje dělení viru v těle hostitele. Inhibitor, který by se na něj navázal, mu v dělení zabrání, a tím prakticky znemožní šíření viru.

Slovenský vědec Martin Smieško zkoumá se svým týmem několik stovek látek, které by mohly takto na virus Covid-19 působit. Mezi nimi je i látka taxifolín, která se přirozeně vyskytuje v čokoládě, zeleném čaji a červeném víně.

Ke všem preventivním opatřením můžete zkusit vypít denně v malém množství kvalitní červené víno.  Nechápejte to ale jako lék proti koronavirové nákaze. Na našem e-shopu si vyberte to vaše oblíbené. Kromě známějších značek jako Modrý Portugal, či polosuché vynikající Zweigeltrebe, můžete ochutnat i nějakou exotičtější a méně známou značku. Třeba exkluzivní červené suché víno Calcos do TanhaTouriga Nac.

ANTIOXIDANTY A VITAMÍNY V PŘÍRODNÍM BALENÍ

I hroznové víno si zaslouží naši pozornost, když se zajímáme o své zdraví. Bobule jsou doslova nacpané prospěšnými látkami. Obsahují vlákninu, draslík, kyselinu listovou, vitamíny C, E a B. Čerstvé hroznové víno má vysoký obsah bioflavonoidů, polyfenolů, ale i karotenoidů, což jsou látky s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi.

na_zdravi_2

Při správném zpracování se všechny tyto látky dostávají i do vína jako nápoje. Důležité je zachovat co nejšetrnější postup a vybírat ty nejkvalitnější bobulky vína. Při nákupu vína si tedy ověřte, že jsou opravdu vyrobena z hroznů. Jakékoli další přídavky jako je jiné ovoce, cukr, nebo dokonce chemické prostředky totiž kvalitu vína podstatně snižují a zdraví prospěšné látky jsou pak ve víně v nižší koncentraci, nebo se ztratí úplně.

U vín z našeho e-shopu ostrawina.cz máte jistotu původu zaručenou. U každého našeho vína se můžete dočíst, odkud přesně pochází, a o jaký se jedná ročník.

SRDCE JAKO ZVON, JASNÁ MYSL

I lékaři se shodují na tom, že střídmé pití vína zlepšuje krevní oběh a udržuje mozek v kondici. Pokud pijete 2 sklenky kvalitního vína denně, předcházíte tím srdečním příhodám, infarktu, křečovým žilám a usazeninám v cévách dolních končetin. Také bráníte rozvoji degenerativních neurologických poruch.

To alespoň tvrdí francouzští vědci, kteří zkoumali ženy nad 50 let. U žen, které pily denně 2 sklenky vína, pozorovali lepší tělesnou i duševní kondici. A jak víme – ve Francii toho o víně vědí hodně.

PIJ DO POLOPITA

Známé přísloví říká: „Pij do polopita, jez do polosyta, budeš tu dlouhá léta.“ O pití vína to platí dvojnásob. Nefunguje to (bohužel) tak, že se z nemoci propijeme do zdraví. Alkoholismus, problémy s játry či ledvinami, snížené mentální schopnosti či jiné zdravotní potíže jsou se zvýšenou spotřebou alkoholu nerozlučitelně spjaty.

Držme se zdravého způsobu pití vína: jedna či dvě sklenky vína k jídlu denně. Víno vybírejte kvalitní, vyrobené z hroznů s doložitelným původem, nejlépe v BIO kvalitě. Investice do kvalitního vína se vám vrátí ve formě příjemných chvil u dobrého pití a snad také v lepším zdraví a tím i celkové životní pohodě.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení