VLADIMÍR TETUR

tetur_uvod

U Teturů z Velkých Bílovic má vinařství tradici již několik století ‒ první zmínky o výrobě vína v této rodině pocházejí z roku 1620. Vladimír Tetur na zkušenosti svých předků navázal v roce 1992. Během let se mu podařilo původně malé vinařství proměnit v moderní firmu, která si ovšem stále zakládá na filozofii osobního přístupu, vstřícnosti a otevřenosti.
tetur_vinarstvi
Na 22 hektarech vlastních vinic Vladimír a jeho rodina pěstují dvanáct odrůd bílých vín a zhruba deset až jedenáct odrůd červených vín. Zaměřují se zejména na aromatické odrůdy jako Irsai Oliver nebo Muškát moravský, v sortimentu ale najdete také například Zweigeltrebe rosé, Ryzlink vlašský nebo Ryzlink rýnský.

„Chceme mít víno pro každého,“ říká Vladimír. Podle něj by si tak v jeho vinařství měli vybrat jak ti, kteří hledají levnější a jednoduchá vína, tak ti, kteří si potrpí na „špeky“.

tetur_vina
Díky spolupráci s dodavateli z Velkých Bílovic a sousedních Velkých Pavlovic vinařství Vladimír Tetur vyprodukuje ročně 250 až 300 tisíc litrů vína. A dostává se mu i uznání od odborníků ‒ pravidelně se umísťuje v Salonu vín, na kontě má šest nominací na Vinařství roku. Sám Vladimír pak získal dokonce ocenění za dlouhodobý přínos vinařství Osobnost moravského vinařství. „Toho si obzvlášť vážím, protože tato ocenění se dávají většinou až po smrti,“ komentuje se smíchem.

 

vinarstvi_vladimir_tetur

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.