CABERNET CORTIS

Cabernet Cortis je raná, interspecifická moštová odrůda révy (též hybridní odrůda, mezidruhové kříženíPIWI odrůda), určená k výrobě červených vín, která byla vyšlechtěna roku 1982 v Německu ve Státním vinařském ústavu ve městě Freiburg im Breisgau, šlechtitelem byl Norbert Becker, jako kříženec odrůd Cabernet Sauvignon a Solaris. 
odruda_cabernet_cortis
Listy jsou střeně velké, tmavě zelené, okraj výrazně zoubkovaný, hrozny středně velké, protáhle válcovitě s malou až středně velkou, fialovomodrou až modročernou bobulí. Dužina má kořenitou chuť.

Nezaměnitelná chuť „merlotovo-kabernetového“ typu s výraznými tóny lesního ovoce a nízká náročnost na sklepní zpracování dodává této odrůdě v pěstitelských podmínkách ČR vysoký potenciál do budoucna. Poměrně snadno lze totiž získat krásné a na zdejší podmínky opravdu velmi mohutné víno s výraznou hlubokou temně červenou až inkoustovou barvou, nápaditými taniny podtrženými kořenitou aromatikou a olejnatou texturou. Ve srovnání s odrůdou Cabernet Sauvignon zaujme víno ještě výraznějším aroma a celkovou elegancí. Vysoké procento alkoholu v tělnatém víně působí dojmem vína jižního typu. Mladší vína mají typickou kořenitost, jsou vhodná k delšímu zrání či ke školení v barikových sudech.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení