Ramón Bilbao představuje novou řadu vín vinic Lalomba

Ramón Bilbao představil sbírku kvalitních vín jednotlivých vinic z oblasti Rioja.

Vína se vyrábějí v samostatném vinařství zvaném Lalomba, které se nachází hned vedle panství Ramón Bilbao na okraji Haro. Projekt je navržen tak, aby zdůraznil „skryté šperky“ umístěné mezi vinicemi na 203 hektarech Ramóna Bilbaa.

lalomba

Jako zastřešující značka slouží Lalomba, což znamená ve španělštině svah. Pěstují se zde hrozny: Valhonta in Villalba de Rioja; Aguilones in San Asensio; and Ladero and Lalinde na úpatí pohoří Sierra Nevada.

Ramón Bilbao dříve pod značkou Lalomba vydal několik ročníků prémiového rosé. Růžové víno je vyrobeno z Garnachy a přibližně 10% Viury a výsledkem je bledé provensálské víno, které vykazuje eleganci a zářivou kyselost.

Lalomba Rosada bylo původně prodáváno za 26 EUR. Tvůrce vína Jancis Robinson řekl, že to byl „odvážný“ krok, ale rozhodl se, že víno stojí za tu cenu, protože je „sofistikované, autentické a plné chuti“.

Lalomba_2

Rosé bylo přebaleno a štítek nyní upozorňuje na konkrétní vinici ze které pocházejí hrozny: Finca Lalinde. Lalomba Finca Lalinde 2019 Rosado se tak usadilo vedle dvou současných červených vín řady Lalomba.

Nová Lalomba Finca Valhonta 2017 je vyrobena ze 100% keře révy Tempranillo pěstované 650 metrů nad hladinou moře na křídově-hliněných terasách. Lalomba Finca Ladero 2016 je směsí 80% Tempranillo a 20% Garnacha, pěstovaných v nadmořské výšce 720 metrů.

Obě tato červená vína mají cílovou cenu 100 liber. Velká Británie je klíčovým cílovým trhem a distributorem je Enotria & Coe.

Během výrobního procesu se dbá na na udržitelné vinařství, biologická ošetření a ruční sklizeň. Vína těží z použití konkrétních nádob v procesu kvašení a stárnutí, což šetří energii, podporuje okysličování a má za následek čistší a svěžejší víno než z tradiční stárnoucí nádoby.

Rosana Lisa a Alberto Saldon věnovali posledních pět let svého života řízení projektu Lalomba. Přirovnávali Lalombu k vozu Formule 1, s týmem techniků, kteří usilovně pracovali na jeho zdokonalení, a pak k „naší velké křižovatce“, jejímž cílem bylo zvýšit celkové vnímání kvality, kterou může Španělsko vyrobit.

Rodolfo Bastida, generální ředitel skupiny Ramón Bilbao, řekl: „Na tomto projektu pracujeme více než 10 let. Snažíme se vyrábět velmi speciální vína. Toto je pro nás velmi důležité vydání. Vybrali jsme tři speciální viniční pozemky o rozloze přibližně 10 ha.

„Pěstovali jsme a zpracovávali jednotlivá vína, abychom zdůraznili zvláštní vlastnosti vinic. Projekt je o čistotě, identitě, zvláštním procesu výroby vína, který se liší od Ramona Bilbaa, a snaží se soustředit všechny znalosti a výsledky výzkumu, který máme. Vytvořili jsme tři skvělá vína s osobností a čistotou.“

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.